Nemokamos psichikos sveikatos paslaugos – naujame Suaugusiųjų psichoterapijos stacionare | Asmens sveikatos klinika | psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Nemokamos psichikos sveikatos paslaugos – naujame Suaugusiųjų psichoterapijos stacionare

 • en
 • Registracija internetu

  Mokamos paslaugos

  Nemokamos paslaugos

  Nemokamos psichikos sveikatos paslaugos – naujame Suaugusiųjų psichoterapijos stacionare

  Ketvirtadienis spalio 19, 2023

  Šį rudenį Vilniuje esančioje „Asmens sveikatos klinikoje“ atidarytas Suaugusiųjų psichoterapijos dienos stacionaras, kuriame teikiama kompleksinė pagalba žmonėms esant šiems sutrikimams: vidutinio sunkumo depresijai, sunkiai depresijai be psichozės simptomų, valgymo sutrikimams, asmenybės sutrikimams. Paslaugos čia teikiamos nemokamai. Pacientai turi būti apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir turėti gydytojo psichiatro arba bet kurios profesinės kvalifikacijos gydytojo, įgijusio teisę taikyti psichoterapijos metodą, siuntimą.

  Skirtingų specialistų pagalba

  Suaugusiųjų psichoterapijos dienos stacionaro komandoje dirba skirtingų sričių specialistai: psichiatrai-psichoterapeutai, psichologas-psichoterapeutas, psichikos sveikatos slaugytoja ir socialinis darbuotojas.

  Šiame stacionare tiek individualios psichiatro-psichoterapeuto ar psichologo-psichoterapeuto konsultacijos, tiek grupiniai užsiėmimai vyks kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 14 valandos.

  Įprastas gydymo periodas „Asmens sveikatos klinikos“ stacionare tęsiasi 30 darbo dienų. Jo metu pacientams gali būti skirtas nedarbingumo pažymėjimas. Šiuo metu dienos stacionarą vienu metu gali lankyti 7 žmonės.

  Pagalba sergantiems depresija

  Viena iš esminių centro specializacijų – depresijos gydymas. Pasak dienos stacionaro vadovo gydytojo psichiatro-psichoterapeuto Edgaro Čiūro teigimu, ši specializacija pasirinkta ne veltui: Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis (2023 m.), maždaug 280 milijonų žmonių pasaulyje serga depresija.

  „Depresija – sudėtinga liga, kuriai būdingi simptomai yra liūdesys, padidėjęs nerimas, sumažėjęs energingumas ir aktyvumas, pablogėjusi dėmesio koncentracija, sumažėjęs interesų ratas. Taip pat gali sutrikti miegas, atsirasti apetito pokyčių, jis gali padidėti ar sumažėti. Dažnai būna, kad depresijos metu žmogui sumažėja savivertė ir pasitikėjimas savimi, gali kilti savęs kaltinimo idėjų“, – sako E. Čiūras.

  Depresijos atsiradimo priežastys gali būti įvairios. Psichiatro teigimu, šiuo metu ligos atsiradimas aiškinimas remiantis biopsichosocialiniu modeliu, kuris reiškia, kad ligą lemia biologiniai, psichologiniai ir socialiniai veiksniai.

  Gydymo metodų įvairovė

  „Remiantis šiuo požiūriu svarbus kompleksinis gydymas, apimantis visas šias sritis ir galintis suteikti geriausią rezultatą“, – sako stacionaro vadovas. Būtent todėl Suaugusiųjų psichoterapijos dienos stacionare skiriamas didelis dėmesys psichoterapinių gydymo metodų derinimui su medikamentiniu gydymu.

  Stacionare yra taikoma grupinė psichoterapija, individuali psichoterapija, psichiatro konsultacijos. Taip pat vyksta kūno ir judesio terapijos. Fizinis aktyvumas padeda jaustis geriau, todėl čia galima pasimokyti vaikščiojimo šiaurietiškomis lazdomis. Rudens ir žiemos metu, kai lauke mažiau šviesos, dienos stacionare naudojama šviesos terapijos lempa, kuri ypač gali padėti esant sezoninei depresijai. Taip pat taikoma filmų terapija, audiovizualinė relaksacija, vyksta autogeninės treniruotės, įvairios užimtumo terapijos: piešimas, lipdymas, lankstymas, pynimas ir kt.

  Baigus gydymą dienos stacionare su pacientu aptariamas ir rekomenduojamas tolimesnis gydymosi planas, kuris labai priklauso nuo žmogaus savijautos.

  Kada ir kaip pasinaudoti dienos stacionaro paslaugomis

  Suaugusiųjų psichoterapijos dienos stacionare gydymas yra apmokamas privalomo sveikatos draudimo lėšomis, todėl reikalingas psichiatro arba psichoterapeuto siuntimas.

  Gydytojo E. Čiūro teigimu, pacientai šia paslauga gali pasinaudoti, kai ambulatorinis gydymas neefektyvus dėl medikamentų neveiksmingumo ar jų netoleravimo, kai pacientas pageidauja gydytis nemedikamentiniais gydymo metodais, bet ambulatorinė psichoterapija nepakankamai veiksminga dėl per menko jos intensyvumo. Taip pat galima kreiptis, kai reikalingas tęstinis kompleksinis psichiatrinis-psichoterapinis gydymas po gydymo psichiatrijos stacionare.

  Asmens sveikatos klinikos“ Suaugusiųjų dienos stacionaras įsikūręs Vilniuje, adresu Žalgirio g. 90. Į dienos stacionarą specialistų nurodytus psichikos sutrikimus patiriantys asmenys gali būti nukreipti psichiatro po planinės apžiūros arba kreiptis tiesiogiai, užpildę registracijos formą internetu www.asklinika.lt arba telefonu +370 652 11903.

  Registracija internetu
  Mokamos paslaugos
  Nemokamos paslaugos
  x
  Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis www.asklinika.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama www.AllAboutCookies.org . Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.Sutinku