Emocinę sveikatą gelbsti nuotoliniai pokalbiai su psichologu... iš automobilio | Asmens sveikatos klinika | psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Emocinę sveikatą gelbsti nuotoliniai pokalbiai su psichologu… iš automobilio

 • en
 • Registracija internetu

  Mokamos paslaugos

  Nemokamos paslaugos

  Emocinę sveikatą gelbsti nuotoliniai pokalbiai su psichologu… iš automobilio

  Ketvirtadienis balandžio 9, 2020

  Karantinas, nuolatinis žinių srautas apie koronaviruso plitimą tiek mūsų šalyje, tiek pasaulyje daugumai žmogui kelia nerimą, pyktį, o kartais – net tam tikrus trauminio streso simptomus. Susidoroti su visu spektru užplūstančių emocijų, kai net neturi galimybės atsiskirti ir pabūti vienumoje, sukantis namuose su visa šeima – misija, praktiškai pasmerkta žlugti.

  Psichikos sveikatos specialistų teigimu, būnant saviizoliacijoje labai svarbu neapleisti savo socialinių poreikių – siekio bendradarbiauti, būti informuotam, išklausytam. Nemesti įprastų savo veiklų, praktikų ir pomėgių, kiek tik tai leidžia šiuo metu gyvybes gelbstintis buvimas namuose.

  Svarbu laikytis įprastos rutinos

  Edgaras Čiūras Gydytojas psichiatras, psichoterapeutas

  „Intensyviai sportavę žmonės turėtų ir toliau palaikyti formą, ieškodami būdų pasportuoti namuose. Lygiai taip pat įprastomis sąlygomis reguliariai pas psichikos sveikatos specialistus lankęsi žmonės šių konsultacijų taip pat turėtų stengtis nenutraukti, juk yra galimybių pokalbį su profesionalu organizuoti nuotoliniu būdu. Įprastos rutinos laikymasis, galimybė pasidalinti išgyvenamais jausmais padeda kontroliuoti kylantį nerimą“, – sako „Asmens sveikatos klinikos“ (VšĮ  „Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras“) „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Edgaras Čiūras.

  Pasak specialisto, dauguma žmonių lankosi pas psichikos sveikatos specialistus norėdami pasijustų geriau. Karantino metu iš tiesų gerai jaučiasi retas, nes situacija yra palietusi ir pakeitusi visas žmogaus gyvenimo sritis – ir emocinę, ir socialinę, ir finansinę. Tokie pokyčiai dažniausiai sukrečia žmogų ir kelia nesaugumo jausmą, nerimą. Taigi šioje situacijoje sąmoningai reikėtų įdėti pastangų ir išlaikyti tai, kas padeda jaustis geriau – ar tai būtų psichologo konsultacijos, ar sportas, ar meditacija.

  Nuoseklumas reikalauja išradingumo

  Gydytojo teigimu, šiuo metu besikreipiantys klientai, susiduria ir su privatumo namuose stoka – aplink nuolat sukasi kiti šeimos nariai, o būtent atsitraukimo nuo jų kartais labiausiai ir reikia. „Nemažai mūsų klientų skambina iš savo automobilių. Sustoja pakeliui į darbą ar parduotuvę arba specialiai trumpam išvyksta iš namų dėl pokalbio. Čia jiems pavyksta susikurti savo privačią erdvę, pasikalbėti, nurimti, rasti bent dalį sprendimų kylančioms emocinėms problemoms“, – sako E. Čiūras.

  Gydytojas psichiatras, psichoterapeutas pastebi ir dar vieną tendenciją – jungtines vaikų ir tėvų konsultacijas. „Vaikams nelengva nuotoliniu būdu susikoncentruoti. Dėl to kartais taikome praktiką, jog su vaiku kalbamės iki 15 minučių, o likusią konsultacijos dalį skiriame pokalbiui su jo tėvais. Neretam tėvui šiuo metu tenka net didesnis fizinis ir emocinis krūvis nei buvo iki šiol, tad ir jie nori išsikalbėti, pasitarti, rasti situaciją galinčių palengvinti bendravimo modelių ir nusiraminimo būdų“, – teigia „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas.

  Į kliniką šiuo metu kreipiasi ir niekuomet pas psichikos sveikatos profesionalus nesilankiusių žmonių, kurie šiuo metu jaučia kylantį nerimą dėl susidariusios situacijos. Kuriems sunku susikaupti, užmigti, turi sunkumų bendraujant su artimaisiais ar vaikais, patiria daug neigiamų išgyvenimų.

  Nemokamai konsultuoja medikus

  „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Edgaras Čiūras yra vienas iš specialistų, kurie šiuo metu teikia nuotolines konsultacijas per įvairias klientams komunikacijos programas – „Zoom“, „Skype“, „WhatsApp“, „Viber“, „Messenger“, Zoom ir kitas. Medikams šiuo metu visi „Asmens sveikatos klinikos“ specialistai teikia nemokamas vienkartines konsultacijas.

  „Lietuvoje plintant koronavirusui mūsų šalies ligoninėse dirbantys medikai patiria milžinišką iššūkį. Jie ne tik kovoja su pasaulio medicinai dar nežinomu virusu, kasdien bendraudami su pacientais rizikuoja savo sveikata, bet ir susiduria su dideliu dėmesiu iš visuomenės ir žiniasklaidos. Esame dėkingi mūsų šalies medikams už jų daromą darbą. Norime, kad šioje sudėtingoje situacijoje jie neliktų vieni ir pasirūpintų ne tik fizine, bet ir psichine savo sveikata“, –  sako „Asmens sveikatos klinikos“ gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Edgaras Čiūras.

  „Asmens sveikatos klinika“ (VŠĮ „Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras“) teikia nuotolines vaikų, paauglių ir suaugusių psichologų, psichiatrų ir psichoterapeutų konsultacijas internetu. Paslauga teikiama ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, kitataučiams – konsultuojama lietuvių, anglų, lenkų, rusų kalbomis. Tiems, kurie reguliariai naudoja vaistus, psichiatrai po konsultacijos gali išrašyti elektroninį receptą.

  „Asmens sveikatos klinika“ (VŠĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras) – teikia nuotolines psichologų, psichiatrų ir psichoterapeutų konsultacijas internetu. Ši licencijuota psichologijos ir psichiatrijos klinika Lietuvoje veikia nuo 2002 metų. Patyrę psichoterapeutai ir psichiatrai čia konsultuoja vaikus, paauglius bei suaugusiuosius, veda grupinius užsiėmimus, šeimos ar porų terapiją, tėvystės įgūdžių lavinimo grupes. Klinikoje veikia ir vaiko raidos centras.

  Registracija į nuotolinę konsultaciją: https://asklinika.lt/registracija/

  Registracija internetu
  Mokamos paslaugos
  Nemokamos paslaugos
  x
  Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis www.asklinika.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama www.AllAboutCookies.org . Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.Sutinku